Frequently Asked Questions

Q: Why is your pre workout so expensive? 

A: Our pre workout is formulated with high quality ingredients at ammounts that studies have shown to be beneficial to athletes. To do this, each serving is 29 grams. Most pre workouts on the market are between 6-15 grams. Our pre workout is actually cheaper than every pre workout we've been able to find, when measured price/gram or price/ounce. Zeus Supplements pre workout is $0.056/gram or $1.60/ounce.

Q: Why is the Blue Hawaiian flavor pink instead of blue?

A: We didn't want to add artificial coloring to make it blue, the beet root extract that is used gives it the pink color. 

Q: When will you release more flavors and additional products?

A: We are working hard to develop some of the best products on the market. We have more products and flavors ready to put into production as the company grows. Our goal is to release new products as soon as possible.

Q:Why did you choose the flavors you have, will you come out with more flavors? 

A: To ensure that we have the best tasting and most desireable flavors availabe, we sampled a large variety of people in the health and fitness industry. We polled on which flavors they wanted to see then made samples in the top flavors. We sampled the flavors across a large pool of people and the ones that recieved the most votes are what we went with. If there are flavors you would like to see, please use the contact form to let us know, we love to hear from you. 

Q: Do you provide wholesale pricing for distributors?

A: Yes, if you have a gym, supplement store, vitamin shop, health store, etc. and would like to carry our products, please contact us for more information on MOQ and pricing.